Karuzela Wrażeń – Grzybowo 2023
1 października 2023

ESSA POWER CAMP - Międzybrodzie Bialskie 2023

TERMIN: 04.07-14.07.2023 (długi turnus - 11 dni)

ESSA POWER CAMP to aktywny i pełen atrakcji obóz letni z elementami treningu mentalnego. To propozycja dla dzieci i młodzieży spragnionych wrażeń oraz adrenaliny, które nie lubią nudy, a jednocześnie chciałyby wziąć udział w warsztatach rozwijających ich osobisty potencjał.

Wiemy, że obecnie coraz większym wyzwaniem dla młodych ludzi jest nawiązywanie prawdziwych i głębokich relacji z rówieśnikami, choć jednocześnie odczuwają samotność. Znamy dane, które mówią, że odnotowujemy coraz więcej epizodów depresyjnych u coraz młodszych ludzi. Dlatego chcemy zrobić wszystko, aby wyposażyć naszych obozowiczów w narzędzia do budowania szczęścia!

Dobra zabawa, pozytywnie zakręcone towarzystwo, liczne atrakcje wyzwalające endorfiny oraz wykwalifikowana kadra trenerów mentalnych i wychowawców – na naszym obozie zadbamy o to, żeby każdy jego uczestnik wrócił do domu szczęśliwy i pełen inspiracji do budowania swojego wspaniałego życia!

Co nas czeka? Spróbujemy swoich sił w parku linowym, zdobędziemy górę Żar, wyszalejemy się w kompleksie parków rozrywki w Inwałdzie, pojedziemy na wycieczkę do Ustronia, gdzie staniemy oko w oko z jeleniami i muflonami oraz obejrzymy pokazy lotów ptaków drapieżnych, zagramy na bum bum rurkach, wyskaczemy się na szczudłach, ugotujemy zupę na kuchni polowej, a także wybawimy się podczas spersonalizowanej gry outdoorowej. Do woli będziemy mogli również korzystać z basenu zewnętrznego znajdującego się na terenie naszego ośrodka.

To jednak nie wszystko! Oprócz tego weźmiemy udział w ciekawych warsztatach z budowania pewności siebie, skutecznej komunikacji, radzenia sobie ze stresem i pozytywnego myślenia. W tym roku naszą uwagę poświęcimy także hejtowi w Internecie i sposobom radzenia sobie z nim.

Będzie się działo, zero nudy gwarantowane!

Wszystkie nasze obozy są zgłaszane do kuratorium.

STREFA AKTYWNO-PRZYGODOWA

1. Góra Żar (761 m n.p.m.) – wejdziemy na położoną blisko naszego ośrodka Górę Żar. Na jej szczycie znajduje się widowiskowy zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej. Ma on 650 m długości oraz 250 m szerokości i mieści 2 310 000 m3 wody, której maksymalna głębokość wynosi 28 m. Rozpościera się też stąd piękny widok na Jezioro Międzybrodzkie i Żywieckie oraz inne góry Beskidu Małego – Magurkę Wilkowicką i Chroboczą Łąkę. Ponoć na asfaltowej drodze prowadzącej na wierzchołek Góry Żar występuje anomalia grawitacyjna i przedmioty zamiast staczać się w dół, toczą się pod górę. Spróbujemy odnaleźć to miejsce i wyjaśnić opisywane zjawisko.

2. Park linowy „Trollandia” – odwiedzimy położony u podnóża Góry Żar park linowy. Na trasie dostosowanej do naszego wieku i wzrostu stawimy czoła wysokościowemu systemowi platform i przeszkód linowych. Czeka nas prawdziwy egzamin charakteru.

3. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu – odwiedzimy wyjątkowy ogród zoologiczny, w którym obok nas będą przechadzały się sarny, daniele, kozy i lamy. Zwierzęta chętnie dają się dokarmiać, głaskać i fotografować, zatem na pewno nie odmówimy sobie tej przyjemności.

– Sowiarnia – miejsce stworzone specjalnie z myślą o sowach, gdzie w cieniu starego drzewostanu bukowego znajdują się woliery, w których można oglądać te tajemnicze, będące symbolami mądrości ptaki.

– Sokolarnia – obecnie przebywa tu około 30 ptaków, a wśród nich gatunki rodzime, takie jak kania ruda, kania czarna, myszołów, jastrząb, orzeł przedni czy raróg oraz ciekawe ptaki z rożnych stron świata, m. in. bieliki amerykańskie, sokół indyjski czy jedyna w naszym kraju aguja z Ameryki Południowej.

– Pokazy lotów ptaków drapieżnych – będziemy je mogli podziwiać w czasie swobodnego lotu nad naszymi głowami! To tutaj zachwycać się można majestatycznym lotem orłów, podziwiać siłę i dostojeństwo bielików, czy też sprawność i zwinność jastrzębi oraz sokołów. Loty tych pięknych ptaków na pewno dostarczą wszystkim niezapomnianych wrażeń.

4. Wycieczka do Żywca – wybierzemy się na spacer po zrewitalizowanym, pełnym kolorowych kamienic rynku w Żywcu, gdzie w południe grany jest hejnał żywiecki. Odwiedzimy także 26 ha teren parku zamkowego, który kryje wiele ciekawych zakamarków, m. in. mini ZOO czy stajnię.

5. Inwałd Park – wybierzemy się do kompleksu parków tematycznych, gdzie na dzieciaki będą czekały liczne atrakcje:

– Park Miniatur „Świat Marzeń” – odbędziemy podróż przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję i Meksyk, podziwiając miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut staniemy pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Podróżniczy zawrót głowy!

– Warownia – cofniemy się także w czasie i odwiedzimy zajmujący powierzchnię 2,5 tys. m2 gród średniowieczny. Tam podejrzymy pracę garncarza lepiącego gliniane naczynia, niewiast tkających krajki na bardkach, kowala wykuwającego serduszka i haczyki oraz powroźnika skręcającego powrozy. Pobawimy się w stylu średniowiecznym, czyli zagramy w bilard i kręgle oraz postrzelamy z łuku, a także zajrzymy do średniowiecznego zamku, w którym znajdują się komnata damy, sala tortur czy zbrojownia. W podziemiach zamku – w otoczeniu smoków i rycerzy – będziemy mogli zagrać w laserowy paintball.

– Lunapark – podkręcimy adrenalinę i bez limitów wyszalejemy się na takich atrakcjach jak: Egypt Spinning Coaster, Auto Scooter, Łódź Piracka, Koło Młyńskie, Twister Mini Kart, Kino 5D, Egipt Horror Show, Wystawa Tutenchamon, Karuzela Beczułki, Kolejka Farma, Mega Plac Zabaw, czy Smocze Tratwy (uczestnicy będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji, które są dostosowane do ich wieku i wzrostu).

6. Gra terenowa – weźmiemy udział w spersonalizowanej grze outdoorowej, na którą złoży się kilkanaście stanowisk z zadaniami. Wykorzystamy do tego nie tylko mapy i kompasy, ale także smartfony, dzięki którym będziemy mogli odczytać ukryte QR-kody. Podczas gry uczestnicy będą mieli okazję zbudować lub pogłębić więzi w drużynie, poćwiczyć skuteczną komunikację, a także zmierzyć się z presją czasu. Przede wszystkim jednak czeka nas mnóstwo dobrej zabawy.

7. Warsztaty łucznicze – pod okiem animatorów i podzieleni na zespoły będziemy mieli okazję poczuć się jak Robin Hood startujący w turnieju łuczniczym. Poznamy budowę łuku, nauczymy się bezpiecznego posługiwania nim i oczywiście sprawdzimy swoją celność.

8. Warsztaty na skaczących szczudłach – podczas tej zabawy poczujemy się jak australijski kangur. Wyposażeni w ochraniacze, nauczymy się, jak bezpiecznie używać szczudeł, jak prawidłowo upadać i wstawać po upadku, a także jak wspierać oraz asekurować kolegów. Ciekawe, u kogo odkryjemy zacięcie szczudlarskie. To będzie duża dawka adrenaliny!

9. Warsztaty muzyczne – znacie bum bum rurki? Te kolorowe, muzyczne tuby to innowacyjny instrument, który daje nieograniczone możliwości zabawy oraz integracji, pobudza wyobraźnię i twórcze myślenie u osób w każdym wieku. Poznamy ten instrument i weźmiemy udział w grach oraz zabawach muzycznych.

10. Teambuilding – weźmiemy udział w emocjonujących, drużynowych zmaganiach wymagających sprawności, współpracy oraz ruszenia szarych komórek. Poznamy mocne strony swoich rówieśników i przekonamy się, że w grupie siła!

STREFA WARSZTATOWO-ROZWOJOWA

Warsztaty z budowania pewności siebie – prawdziwą pewność siebie buduje się przez całe swoje życie. To, jak jesteśmy silni wewnętrznie, wpływa nie tylko na to, jak postrzegamy samych siebie, ale także jak radzimy sobie w sytuacjach i jak realizujemy swoje marzenia. Podczas tych warsztatów odkryjemy swoje mocne strony i odważnie spojrzymy w przyszłość!

Warsztaty skutecznej komunikacji – podczas tych zajęć dowiemy się, jak słuchać, aby usłyszeć i jak przekazywać informację, aby zostać wysłuchanym. Poznamy tajniki komunikacji niewerbalnej i nauczymy się rozróżniać emocje od faktów. Chaos komunikacyjny nie będzie nam już straszny!

Treningi radzenia sobie ze stresem – stres w umiarkowanych „dawkach” bywa motywujący, jednak długotrwały stres już bardzo niekorzystanie wpływa na nasze zdrowie. Łomoczące serce, spocone dłonie, suchość w gardle i mroczki przed oczami – tak nie musi być! Nauczymy się rozpoznawać nasze stresory i poznamy sposoby radzenia sobie z nimi.

Treningi pozytywnego myślenia – pozytywnego myślenia można się nauczyć! Badania pokazują, że optymiści żyją dłużej. Warto więc spróbować! Nauczymy się, że słowa, których używamy mają moc, obowiązki można traktować jak wyzwania, a uśmiech naprawdę wpływa na nastawienie. To w naszych rękach znajdują się stery.

Warsztaty radzenia sobie z hejtem – czy tego chcemy, czy nie, hejt stał się normą w Internecie, w którym spędzamy coraz więcej czasu. Nauczymy się rozróżniać konstruktywną krytykę od hejtu, a także poznamy techniki radzenia sobie z hejtem, aby nigdy więcej nie podcinał nam skrzydeł.

Wszystkie zajęcia z zakresu rozwoju osobistego prowadzone będą przez certyfikowanych trenerów mentalnych wg nowego programu pracy (nie powtarzamy zajęć z zeszłego roku w przypadku osób, które brały udział w obozie MOJE GÓRY MOCY).

DLA CHĘTNYCH:

Wycieczka do Muzeum Auschwitz-Birkenau – chętni uczestnicy obozu będą mogli zwiedzić największy nazistowski obóz koncentracyjny z okresu II wojny światowej założony na okupowanych ziemiach polskich. Stał się on symbolem Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych nacjach. Trasa i czas zwiedzania zostaną dostosowane przez przewodnika do wieku uczestników.

Warunkiem odbycia się wycieczki jest zebranie grupy minimum 20 osób, koszt wycieczki: 50 zł.

Wyjazd z Warszawy Bon turystyczny
3349 PLN Cena regularna
2999 zł PROMOCJA
przy rezerwacji do 25.06.2023r.
Wyjazd z Wilna
780 EUR Cena regularna
705 EUR PROMOCJA
przy rezerwacji do 25.06.2023r.

* Najniższa cena w czasie ostatnich 30 dni wynosiła 2999 zł dla wyjazdu z Warszawy oraz 705 EUR dla wyjazdu z Wilna

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w 2-4-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym oraz telewizorem
 • Wyżywienie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja) + prowiant na drogę powrotną
 • Realizację programu
 • Codzienne korzystanie z basenu na terenie ośrodka
 • Transport autokarowy na miejsce wypoczynku i z powrotem
 • Transport i bilety wstępu na wszystkie przewidziane w programie wycieczki i płatne atrakcje
 • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, trenerów mentalnych, instruktorów i ratownika wodnego
 • Ubezpieczenie NNW i KL (w przypadku obcokrajowców)

CENA NIE ZAWIERA:

 • Fakultatywnej wycieczki do Muzeum Auschwitz-Birkenau (płatne dodatkowo 50 zł)

Międzybrodzie Bialskie jest rozległą miejscowością znajdującą się w dolinie potoku Ponikiewka. Centrum miejscowości przylega do Jeziora Międzybrodzkiego i rzeki Soły. Nad miejscowością wznoszą się szczyty Magurki Wilkowickiej, Rogacza, Czupla, Hrobaczej Łąki oraz po drugiej stronie jeziora – Góry Żar. Urokliwe górskie szklaki, piękne jeziora i rzeka w jednym miejscu tworzą niepowtarzalny charakter tego rejonu.

O OŚRODKACH:

Uczestnicy obozu będą zakwaterowani w dwóch ośrodkach wypoczynkowych – Widok oraz Zacisze, które położone są w bezpośrednim sąsiedztwie i będą do wyłącznej dyspozycji naszej grupy.

Udogodnienia na terenie ośrodków:

 • basen kąpielowy na wolnym powietrzu o wymiarach 12 x 8 m
 • boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej
 • sala gier (piłkarzyki, ping-pong, rzutki)
 • stoły bilardowe
 • sala dyskotekowa
 • zadaszona altana z grillem

POKOJE:

Zakwaterowani będziemy w pokojach 2-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i telewizorem.

WYŻYWIENIE:

Oferta obejmuje 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja), a także suchy prowiant na drogę powrotną.

 

  Wstępna rezerwacja

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Let's Do It Marta Kozłowska w celu realizacji niniejszej rezerwacji.