Morskie opowieści – Rowy 2022
27 stycznia 2022

Moje góry mocy: Groń k/Białki Tatrzańskiej 2022

TURNUS: 13.07-23.07.2022

„Moje góry mocy” to aktywny i pełen atrakcji obóz letni z elementami treningu mentalnego. To propozycja dla dzieci i młodzieży spragnionych wrażeń oraz adrenaliny, które nie lubią nudy, a jednocześnie chciałyby wziąć udział w warsztatach rozwijających ich osobisty potencjał.

Przedłużający się czas pandemii i licznych izolacji powoduje, że w nas wszystkich galopująco narasta potrzeba dobrej zabawy, oderwania się od codzienności i odnalezienia siebie na nowo w tych trudnych czasach. Na tym obozie zaspokoimy wszystkie te potrzeby!

Co nas czeka? Spróbujemy swoich sił w parku linowym, wygrzejemy kości w basenach termalnych, podejmiemy próbę wydostania się z escape-roomu, spłyniemy pontonami po Dunajcu, a także pojedziemy na cały dzień na Słowację. To jednak nie wszystko! Oprócz tego weźmiemy udział w ciekawych warsztatach z budowania pewności siebie, skutecznej komunikacji, radzenia sobie ze stresem i pozytywnego myślenia. Będzie się działo!

Wszystkie nasze obozy są zgłaszane do kuratorium.

STREFA AKTYWNO-PRZYGODOWA

Escape room – podzieleni na grupy weźmiemy udział w fantastycznej zabawie polegającej na rozwiązaniu szeregu zagadek, które doprowadzą nas do wyjścia z pokoju. Aby dokonać tego w ograniczonym czasie, będziemy musieli wykazać się inteligencją, spostrzegawczością oraz doskonałą współpracą.

Spływ pontonowy Dunajcem – w towarzystwie instruktorów i ratowników wodnych udamy się na spływ pontonowy meandrującą rzeką Dunajec na trasie Sromowce-Szczawnica pomiędzy wysokimi nawet na 300m wapiennymi skałami. Z rzeki będziemy mieli okazję podziwiać szczególnie pięknie prezentujące się Trzy Korony i Sokolicę.

Szczawnica – poznamy jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce, zobaczymy Plac Dietla, odwiedzimy pijalnię wód „Dom nad Zdrojami” oraz pospacerujemy jednym z najdłuższych deptaków Polsce – „Promenadą nad Grajcarkiem”.

Zamek w Czorsztynie – zwiedzimy ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, malowniczo położone na wzgórzu, skąd rozpościera się przepiękny widok na Jezioro Czorsztyńskie. Poznamy historię tej warowni, a także dowiemy się, co zmieniło się w Pieninach w wyniku zbudowania w Niedzicy zapory wodnej.

Całodzienna wycieczka na Słowację – wyruszymy w odwiedziny do naszych południowych sąsiadów. Najpierw pojedziemy do Starego Smokowca, a stamtąd kolejką szynowo-linową wjedziemy na Hrebienok. Będziemy mieli okazję podziwiać piękną doliną Zimnej Wody, a po drodze zajrzymy do Chaty Rainerovej – najstarszego schroniska, będącego obecnie muzeum nosiczy (tragarzy górskich). Wycieczkę zakończymy spacerem wokół Szczyrbskiego Jeziora (1300 m n.p.m.).

Spacer po Krupówkach – reprezentacyjnej ulicy-deptaku w Zakopanem, w połowie której rozciąga się widok na Giewont. Chętni będą mogli nabyć tam góralskie pamiątki.

Przełom Białki – to ciekawy i unikatowy rezerwat przyrody znajdujący się pod Krempachami niedaleko Białki Tatrzańskiej. Miejsce to oblegane jest głównie przez wspinaczy oraz grotołazów za sprawą popularnej Jaskini Obłazowej. Ciekawostką jest, że na terenie rezerwatu kręcono „Janosika”, „Trzecią Granicę” oraz film „Karol, Człowiek, który został papieżem”. Jedna ze znajdujących się tu jaskiń nazywana jest właśnie Jaskinią Janosika.

Wejście na Gubałówkę (1129 m n.p.m.), skąd rozpościera się malowniczy widok na panoramę całych polskich Tatr i Zakopanego oraz Podhala, Pienin, Gorców i Beskidu Żywieckiego wraz z ich słowacką częścią.

Termy Chochołów – odwiedzimy największy kompleks basenów termalnych na Podhalu, składający się z 3 tysięcy m2 lustra wody i 30 niecek basenowych. Na odwiedzających czekają tam gejzery, rwąca rzeka, sztuczna fala, piaszczysta plaża i wodny plac zabaw. Na poszukiwaczy mocnych wrażeń czekają dodatkowo zjeżdżalnia z zapadnią oraz dwie zjeżdżalnie pontonowe. To idealna propozycja po trudach górskich!

Warsztaty malowania na drewnie – stworzymy własną, drewnianą podkładkę pod kubek. Pomalujemy ją farbami akrylowymi, starając się odwzorować motywy regionalne Pienin. Będzie to jednocześnie doskonała okazja, żeby posłuchać opowieści i zobaczyć tradycyjne stroje pienińskie.

Park linowy – odwiedzimy jeden z największych parków w Polsce! Posiada on 7 tras o różnym stopniu trudności, ponad 100 przeszkód i 700m zjazdu na tyrolkach. Będziemy mogli wybrać dwie dowolne trasy, a także dwukrotnie zjechać tyrolką. Czeka nas prawdziwy egzamin charakteru.

Góra Wdżar – nieczynnym kamieniołomem andezytowym wdrapiemy się na górę Wdżar. To łatwa trasa z małym przewyższeniem, ale urozmaicona została stromymi schodami z poręczą oraz łańcuchami. Wędrując ścieżką edukacyjną poznamy anomalie magnetyczne oraz ciekawą legenda o Smoku Gorczańskim. Na szczycie zaś czekała będzie na nas nagroda w postaci pięknej panoramy na południowy wschód (Beskid Sądecki, Pieniny Właściwe i Małe Pieniny), południe i południowy zachód (Pieniny Spiskie, Magura Spiska, Tatry, Podhale, Orawę, Beskid Żywiecki).

STREFA WARSZTATOWO-ROZWOJOWA

Warsztaty z budowania pewności siebie – prawdziwą pewność siebie buduje się przez całe swoje życie. To, jak jesteśmy silni wewnętrznie, wpływa nie tylko na to, jak postrzegamy samych siebie, ale także jak radzimy sobie w sytuacjach i jak realizujemy swoje marzenia. Podczas tych warsztatów odkryjemy swoje mocne strony i odważnie spojrzymy w przyszłość!

Warsztaty skutecznej komunikacji – podczas tych zajęć dowiemy się, jak słuchać, aby usłyszeć i jak przekazywać informację, aby zostać wysłuchanym. Poznamy tajniki komunikacji niewerbalnej i nauczymy się rozróżniać emocje od faktów. Chaos komunikacyjny nie będzie nam już straszny!

Treningi radzenia sobie ze stresem – stres w umiarkowanych „dawkach” bywa motywujący, jednak długotrwały stres już bardzo niekorzystanie wpływa na nasze zdrowie. Łomoczące serce, spocone dłonie, suchość w gardle i mroczki przed oczami – tak nie musi być! Nauczymy się rozpoznawać nasze stresory i poznamy sposoby radzenia sobie z nimi.

Treningi pozytywnego myślenia – pozytywnego myślenia można się nauczyć! Badania pokazują, że optymiści żyją dłużej. Warto więc spróbować! Nauczymy się, że słowa, których używamy mają moc, obowiązki można traktować jak wyzwania, a uśmiech naprawdę wpływa na nastawienie. To w naszych rękach znajdują się stery.

Wszystkie zajęcia z zakresu rozwoju osobistego prowadzone będą przez certyfikowanych trenerów mentalnych. Dodatkowym atutem jest fakt, że przez cały czas trwania obozu będzie nam towarzyszył psycholog.

2350 zł Wyjazd z Warszawy
CENA PROMOCYJNA
przy rezerwacji do 31.03.2022r.

Cena regularna: 2500 zł
Bon turystyczny
2340 zł Wyjazd z Radomia
CENA PROMOCYJNA
przy rezerwacji do 31.03.2022r.

Cena regularna: 2490 zł
2330 zł Wyjazd ze Skarżyska-Kamiennej
i Ostrowca Świętokrzyskiego
CENA PROMOCYJNA
przy rezerwacji do 31.03.2022r.

Cena regularna: 2480 zł
580 EUR Wyjazd z Wilna
CENA PROMOCYJNA
przy rezerwacji do 31.03.2022r.

Cena regularna: 620 EUR
Polecenie ma znaczenie! Za polecenie naszego obozu uczestnikowi, który jeszcze nigdy z nami nie wyjeżdżał, obniżamy cenę obozu o 50 zł.

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w 2-5-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym oraz telewizorem
 • Wyżywienie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja) + prowiant na drogę powrotną
 • Realizację programu
 • Codzienne korzystanie z basenu na terenie ośrodka
 • Transport autokarowy na miejsce wypoczynku i z powrotem
 • Transport i bilety wstępu na wszystkie przewidziane w programie wycieczki i płatne atrakcje
 • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, trenerów mentalnych, psychologa oraz instruktorów i ratowników wodnych
 • Ubezpieczenie NNW i KL

Groń jest stosunkowo dużą wsią o charakterze turystycznym, a jej mieszkańcy żyją zgodnie z tradycją góralską. Jest miejscowością położoną blisko Białki Tatrzańskiej, ale o zupełnie innej, niepowtarzalnej atmosferze przepełnionej spokojem. Mieszkańcy troskliwie pielęgnują tradycje góralskie i nie tylko od święta ubierają się w stroje regionalne, które zachwycają wszystkich swoim bogactwem. Dużą popularnością cieszą się działające we wsi kapele góralskie i zespoły regionalne, które zdobywają nagrody na renomowanych festiwalach folklorystycznych. Położenie miejscowości sprawia, że jest świetną bazą wypadową w Tatry, Pieniny, Gorce i Beskidy.

O OŚRODKU:

Ośrodek Groń Placówka posiada wieloletnią tradycję – swą działalność rozpoczął już w 1969 roku w budynku, w którym w czasie II wojny światowej mieściła się niemiecka placówka – strażnica graniczna (stąd pochodzi drugi człon nazwy PLACÓWKA). W ostatnich kilku latach obiekt przechodził gruntowną modernizację, żeby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Do dyspozycji gości pozostają:

 • basen kąpielowy na wolnym powietrzu o wymiarach 13 x 7 m
 • boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej
 • plac zabaw z huśtawkami dla dzieci
 • stół do tenisa stołowego i piłkarzyki
 • dwupoziomowa chata myśliwska z bali drewnianych z kominkiem i szerokim podestem do tańca
 • sala góralska
 • sala kominkowa
 • sala balowa mieszcząca 200 osób
 • kawiarnia
 • miejsce do grillowania

Na terenie całego ośrodka jest możliwy dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Teren ośrodka jest ogrodzony i monitorowany.

POKOJE:

Zakwaterowani będziemy w pokojach 2-5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i telewizorem.

WYŻYWIENIE:

Oferta obejmuje 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja), a także suchy prowiant na drogę powrotną.

 

  Wstępna rezerwacja

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Let's Do It Marta Kozłowska w celu realizacji niniejszej rezerwacji.