Essa Power Camp – Międzybrodzie Bialskie 2023
22 stycznia 2023

Karuzela Wrażeń – Grzybowo 2023

TERMIN: 03.08-13.08.2023 (długi turnus - 11 dni)

KARUZELA WRAŻEŃ to propozycja przygodowo-rekreacyjnego obozu dla dzieci i młodzieży spragnionych z jednej strony chilloutu na plaży, a z drugiej strony ciekawych, różnorodnych i pełnych wrażeń zajęć oraz wycieczek.

Każdy, kto kocha morze i potrzebuje zregenerować się na piasku na pewno doceni szeroką, czystą i mało zaludnioną plażę w Grzybowie. Ci, którzy wolą spokojniejsze wody, zapewne z chęcią będą zażywali kąpieli w basenie przy ośrodku. Jedno jest pewne, wymoczymy się za wszystkie czasy!

Jako jednak, że nie samym plażowaniem człowiek żyje, na naszych obozowiczów czeka cały wachlarz atrakcji!

Wybierzemy się na wycieczkę do Kołobrzegu, spróbujemy swoich sił w parku linowym, wyszalejemy się w Parku Rozrywki w Zieleniewie, wybierzemy się na wycieczkę rowerową po okolicy, pojedziemy na Wyspę Wolin, gdzie zasmakujemy tego jak żyli dawni Słowianie i Wikingowie, wdrapiemy się na Kaczą Górę, a także poczujemy jak gwiazdy, przechadzając się po molo w Międzyzdrojach. Oprócz tego weźmiemy udział w ciekawych warsztatach o wodzie i dowiemy się, co możemy zrobić, żeby chronić naszą planetę. Wisienką na torcie będzie wyjazd na teren byłego poligonu wojskowego, gdzie skorzystamy z szeregu zajęć integracyjnych.

Zero nudy gwarantowane!

Wszystkie nasze obozy są zgłaszane do kuratorium.

Operacja INTEGRACJA – zajęcia teambuildingowe na poligonie wojskowym

Komu bije dzwon – zadaniem uczestników jest pokonanie, przy założeniu współpracy w grupie, siatki „sztorm trap” o wysokości około 10 m. Każdy, komu się uda, bije w zawieszony nad siatką dzwon.

Strzelnica paintballowa – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej, przy pomocy karabinków paintballowych, wykonać zadanie bojowe. Czy wszyscy będą strzelać celnie?

Segway – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej pokonać trasę kosmicznym pojazdem.

Rescue team – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej (fantom) wraz z transportem rannego.

Tyrolka – zjazd na linie nad przeszkodą wodną.

Saper – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej zlokalizować i usunąć z plaży groźne ładunki. Uważajcie na zmyłki!

Trudny ładunek – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej przenieść groźny ładunek.

Bieg zadaniowy na orientację – konkurencja wymagająca współpracy całego zespołu. Grupa ma za zadanie przy pomocy mapy, kompasu i GPS znaleźć ukryte i zaszyfrowane miejsca.

Bagno – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej przebyć teren ,,bagienny”, nie dotykając ziemi.

Most Leonarda – zadaniem drużyny jest zbudować konstrukcję najwybitniejszego uczonego.

Desant – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej zbudować tratwę i przeprawić się na drugą stronę stawu.

Alfabet Morse’a – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej przekazać ustalony sygnał. Czy agent zakłóci komunikację?

Łączność – zadaniem całej drużyny jest rozłożyć i nawiązać łączność polową przy pomocy łącznicy polowej.

Ostateczny dobór ww. konkurencji będzie zależał od wieku i możliwości uczestników.

Oprócz tego:

Małpi gaj – sprawnościowy, wojskowy tor przeszkód OSF
Ścianka wspinaczkowa – techniki linowe, techniki alpinistyczne
Żyroskop – test na trenażerze dla pilotów i skoczków wojskowych
Poszukiwanie skarbów – m.in. przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu
Osada Piastów – średniowieczna lekcja historii na żywo
Machiny oblężnicze – strzelanie z katapult oraz skorpiona

Dodatkowe atrakcje:

Wycieczka do Międzyzdrojów i na wyspę Wolin – w Międzyzdrojach poszukamy odcisków dłoni znanych ludzi w Alei Gwiazd, a w Wolińskim Parku Narodowym będziemy mieli okazję podziwiać Jezioro Turkusowe, którego nazwa pochodzi od niebieskawo-zielonej barwy lustra wody. Oprócz tego najdłuższymi i najwyższymi schodami na całym polskim wybrzeżu wejdziemy na Kawczą Górę, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na okolicę.

Centrum Słowian i Wikingów – poznamy historię wczesnośredniowiecznych wierzeń słowiańskich i skandynawskich, a następnie weźmiemy udział w drużynowej grze terenowej, podczas której będziemy mieli okazję spróbować swoich sił między innymi w lepieniu z gliny czy pisaniu gęsim piórem. Nasze trudy zakończymy poczęstunkiem w postaci podpłomyka z marmoladą, miodem lub serem z czosnkiem i ziołami, piernika wypiekanego w piecu chlebowym i herbatą ziołową.

Wycieczka do Parku Rozrywki w Zieleniewie – W Parku Rozrywki Zieleniewo będzie czekała na nas niezliczona ilość atrakcji podzielonych na grupy tematyczne: wioska indiańska (strzelanie z łuku, przejażdżka na kucyku, labirynt Szoszonów), Western City (przejażdżka bryczką, byk rodeo, gorączka złota, napad na bank, karuzela kowbojska), Lunapark (kule wodne, autodrom, ścianka wspinaczkowa, beczka śmiechu, rower na linie), motopark (beczkowóz, off road, crazy carty, quady), miasteczko ruchu drogowego z elektrycznymi hulajnogami oraz Mini-ZOO.

Wycieczka do Kołobrzegu – wybierzemy się na wycieczkę do Kołobrzegu, gdzie spróbujemy wytropić „kołobrzeskie Mariany”, odnajdziemy fontannę w kształcie kuli ziemskiej, którą można obracać na wodzie, zadbamy o szczęście i bogactwo, dotykając rzeźby kołobrzeskiego wójta na pręgierzu, a także przysiądziemy na ławeczce w kształcie sieci trzymanej przez rybaka i rybaczkę.

Wycieczka rowerowa – okolice Grzybowa obfitują w piękne tereny, przez które prowadzą ścieżki rowerowe. Weźcie ze sobą kaski, a przekonamy się, jak wyglądają nadmorskie tereny z perspektywy dwóch kółek.

Park linowy – na trasie dostosowanej do naszego wieku, wzrostu i doświadczenia stawimy czoła wysokościowemu systemowi platform mocowanych do drzew oraz przeszkód w postaci mostków, kładek, lin, siatek, rur, itp. Czeka nas prawdziwy egzamin charakteru.

GOŚĆ SPECJALNY!

Podczas obozu odwiedzi nas także gość specjalny: technolog wody, inżynier środowiska, hydrolog i autorka bloga „Jesteś wodą” – Anna Michałowska.

Warsztaty o wodzie – weźmiemy udział w zajęciach na temat wody, które pokażą, że mamy realny wpływ na ochronę zasobów wodnych, pomimo postępujących zmian klimatycznych. Korzystając z wiedzy i doświadczenia naszego gościa, porozmawiamy o naszych przyzwyczajeniach, wykonamy ciekawe doświadczenia, a także ustalimy osobistą listę działań, które będziemy chcieli wdrożyć, aby dbać o naszą planetę. Na pewno nie zabraknie ciekawostek, które zaskoczą niejednego obozowicza!

Wyjazd z Warszawy Bon turystyczny
3349 PLN Cena regularna
2999 zł PROMOCJA
przy rezerwacji do 29.07.2023r.
Wyjazd z Wilna
780 EUR Cena regularna
705 EUR PROMOCJA
przy rezerwacji do 29.07.2023r.

* Najniższa cena w czasie ostatnich 30 dni wynosiła 2999 zł dla wyjazdu z Warszawy oraz 705 EUR dla wyjazdu z Wilna

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w 2-5-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym
 • Wyżywienie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja) + prowiant na drogę powrotną
 • Realizację programu (w tym wszystkie zajęcia teambuildingowe z instruktorami)
 • Transport autokarowy na miejsce wypoczynku i z powrotem
 • Transport autobusem rejsowym na trasie Wilno-Warszawa-Wilno (w przypadku dzieci podróżujących z Litwy)
 • Transport i bilety wstępu na wszystkie przewidziane w programie wycieczki
 • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz instruktorów survivalu, strzelectwa sportowego i wspinaczki górskiej
 • Ubezpieczenie NNW i KL (w przypadku obcokrajowców)

Grzybowo to wieś letniskowa położona w bezpośrednim sąsiedztwie morza, około 300 metrów od jego brzegu, 6 kilometrów od Kołobrzegu. Usytuowane jest dość niezwykle, bo na terenie tzw. depresji grzybowskiej (0,3 – 1 m p.p.m.). Morze Bałtyckie w jego okolicach tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską, która ma około 7 kilometrów długości, a głębokość́ wcięcia w ląd wynosi 800 metrów. Nieregularność linii brzegowej sprawia, że woda jest tu cieplejsza niż w samym Kołobrzegu. Grzybowo charakteryzuje się przepiękną, czystą i mało zatłoczoną plażą, która miejscami dochodzi nawet do 40 metrów szerokości.

O OŚRODKU:

„Szekla” to komfortowy i nowoczesny ośrodek, o wysokim standardzie, położony w centrum Grzybowa, w odległości kilkuset metrów od pięknej, piaszczystej plaży. Stanowi idealne miejsce na organizację letniego wypoczynku.

Udogodnienia na terenie ośrodka:

 • basen zewnętrzny
 • boisko do siatkówki i koszykówki
 • siłownia zewnętrzna
 • stół do bilarda i ping-ponga
 • sala kinowa
 • świetlica
 • plac zabaw

POKOJE:

Zakwaterowani będziemy w 2-5-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym.

WYŻYWIENIE:

Oferta obejmuje 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja), a także suchy prowiant na drogę powrotną.

  Wstępna rezerwacja

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Let's Do It Marta Kozłowska w celu realizacji niniejszej rezerwacji.