Operacja INTEGRACJA – zajęcia teambuildingowe na poligonie wojskowym
Komu bije dzwon – zadaniem uczestników jest pokonanie, przy założeniu współpracy w grupie, siatki „sztorm trap” o wysokości około 10 m. Każdy, komu się uda, bije w zawieszony nad siatką dzwon.
Strzelnica paintballowa – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej, przy pomocy karabinków paintballowych, wykonać zadanie bojowe. Czy wszyscy będą strzelać celnie?
Segway – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej pokonać trasę kosmicznym pojazdem.
Rescue team – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej (fantom) wraz z transportem rannego.
Tyrolka – zjazd na linie nad przeszkodą wodną.
Saper – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej zlokalizować i usunąć z plaży groźne ładunki. Uważajcie na zmyłki!
Trudny ładunek – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej przenieść groźny ładunek.
Bieg zadaniowy na orientację – konkurencja wymagająca współpracy całego zespołu. Grupa ma za zadanie przy pomocy mapy, kompasu i GPS znaleźć ukryte i zaszyfrowane miejsca.
Bagno – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej przebyć teren ,,bagienny”, nie dotykając ziemi.
Most Leonarda – zadaniem drużyny jest zbudować konstrukcję najwybitniejszego uczonego.
Desant – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej zbudować tratwę i przeprawić się na drugą stronę stawu.
Alfabet Morse’a – zadaniem całej drużyny jest jak najszybciej przekazać ustalony sygnał. Czy agent zakłóci komunikację?
Łączność – zadaniem całej drużyny jest rozłożyć i nawiązać łączność polową przy pomocy łącznicy polowej.
Ostateczny dobór ww. konkurencji będzie zależał od wieku i możliwości uczestników.
Oprócz tego:
Małpi gaj – sprawnościowy, wojskowy tor przeszkód OSF
Ścianka wspinaczkowa – techniki linowe, techniki alpinistyczne
Żyroskop – test na trenażerze dla pilotów i skoczków wojskowych
Poszukiwanie skarbów – m.in. przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu
Osada Piastów – średniowieczna lekcja historii na żywo
Machiny oblężnicze – strzelanie z katapult oraz skorpiona
Dodatkowe atrakcje:
Wycieczka do Międzyzdrojów i na wyspę Wolin – w Międzyzdrojach poszukamy odcisków dłoni znanych ludzi w Alei Gwiazd, a w Wolińskim Parku Narodowym będziemy mieli okazję podziwiać Jezioro Turkusowe, którego nazwa pochodzi od niebieskawo-zielonej barwy lustra wody. Oprócz tego najdłuższymi i najwyższymi schodami na całym polskim wybrzeżu wejdziemy na Kawczą Górę, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na okolicę.
Centrum Słowian i Wikingów – poznamy historię wczesnośredniowiecznych wierzeń słowiańskich i skandynawskich, a następnie weźmiemy udział w drużynowej grze terenowej, podczas której będziemy mieli okazję spróbować swoich sił między innymi w lepieniu z gliny czy pisaniu gęsim piórem. Nasze trudy zakończymy poczęstunkiem w postaci podpłomyka z marmoladą, miodem lub serem z czosnkiem i ziołami, piernika wypiekanego w piecu chlebowym i herbatą ziołową.
Wycieczka do Parku Rozrywki w Zieleniewie – W Parku Rozrywki Zieleniewo będzie czekała na nas niezliczona ilość atrakcji podzielonych na grupy tematyczne: wioska indiańska (strzelanie z łuku, przejażdżka na kucyku, labirynt Szoszonów), Western City (przejażdżka bryczką, byk rodeo, gorączka złota, napad na bank, karuzela kowbojska), Lunapark (kule wodne, autodrom, ścianka wspinaczkowa, beczka śmiechu, rower na linie), motopark (beczkowóz, off road, crazy carty, quady), miasteczko ruchu drogowego z elektrycznymi hulajnogami oraz Mini-ZOO.
Wycieczka do Kołobrzegu – wybierzemy się na wycieczkę do Kołobrzegu, gdzie spróbujemy wytropić „kołobrzeskie Mariany”, odnajdziemy fontannę w kształcie kuli ziemskiej, którą można obracać na wodzie, zadbamy o szczęście i bogactwo, dotykając rzeźby kołobrzeskiego wójta na pręgierzu, a także przysiądziemy na ławeczce w kształcie sieci trzymanej przez rybaka i rybaczkę.
Wycieczka rowerowa – okolice Grzybowa obfitują w piękne tereny, przez które prowadzą ścieżki rowerowe. Weźcie ze sobą kaski, a przekonamy się, jak wyglądają nadmorskie tereny z perspektywy dwóch kółek.
Park linowy – na trasie dostosowanej do naszego wieku, wzrostu i doświadczenia stawimy czoła wysokościowemu systemowi platform mocowanych do drzew oraz przeszkód w postaci mostków, kładek, lin, siatek, rur, itp. Czeka nas prawdziwy egzamin charakteru.
GOŚĆ SPECJALNY!
Podczas obozu odwiedzi nas także gość specjalny: technolog wody, inżynier środowiska, hydrolog i autorka bloga „Jesteś wodą” – Anna Michałowska.
Warsztaty o wodzie – weźmiemy udział w zajęciach na temat wody, które pokażą, że mamy realny wpływ na ochronę zasobów wodnych, pomimo postępujących zmian klimatycznych. Korzystając z wiedzy i doświadczenia naszego gościa, porozmawiamy o naszych przyzwyczajeniach, wykonamy ciekawe doświadczenia, a także ustalimy osobistą listę działań, które będziemy chcieli wdrożyć, aby dbać o naszą planetę. Na pewno nie zabraknie ciekawostek, które zaskoczą niejednego obozowicza!