Moje góry mocy – Groń k/Białki Tatrzańskiej 2022
26 stycznia 2022

Morskie opowieści: Rowy 2022

TURNUS: 26.07-07.08.2022

„Morskie opowieści” to propozycja przygodowo-rekreacyjnego obozu dla dzieci i młodzieży spragnionych z jednej strony chilloutu na plaży, a z drugiej strony ciekawych, różnorodnych i pełnych wrażeń zajęć oraz wycieczek.

Oceaniczna wręcz plaża, która powstała wskutek utworzenia sztucznej rafy w Rowach, oraz temperatura wody wyższa nawet o 5 stopni Celsjusza w stosunku do innych nadbałtyckich miejscowości, to niewątpliwie największa zaleta tego miejsca! A że nie samym plażowaniem człowiek żyje, na naszych obozowiczów czeka cały wachlarz dodatkowych atrakcji!

Wybierzemy się do Słowińskiego Parku Narodowego i przekonamy się, czym są ruchome wydmy, spróbujemy swoich sił w parku linowym, weźmiemy udział w grze terenowej na terenie bunkrów Bluchera, odwiedzimy skansen w Klukach, gdzie zasmakujemy tego, jak żyli dawni Słowińcy, spotkamy się z aktorami z teatru Lalkowego w Słupsku, a także odwiedzimy park rozrywki w Łebie, gdzie będzie czekała na nas moc atrakcji. Zero nudy gwarantowane!

Wszystkie nasze obozy są zgłaszane do kuratorium.

Słowiński Park Narodowy – odwiedzimy jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Polsce. Wyprawa na ruchome wydmy, w tym na najwyższą z nich – Wydmę Czołpińską, i pokonanie wzniesień usypanych z ciągle przesuwającego się piasku, na pewno dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Skansen w Klukach – to będzie prawdziwa wyprawa do przeszłości. Na terenie muzeum, wśród wiekowych dębów, świerków i sosen stoją szachulcowe chaty, zbudowane w XVIII, XIX i XX wieku, a zamieszkiwane niegdyś przez Słowińców. Zwiedzając skansen, nie tylko poznamy dawne – codzienne i świąteczne – zajęcia tego ludu, weźmiemy także udział w wybranych warsztatach i na własnej skórze poczujemy, co to tak naprawdę znaczyło być Słowińcem.

– Warsztaty „Wokół kuchennego stołu” (pieczenie chleba, pieczenie drożdżowych wafli, ubijanie masła w kierzance, gotowanie kartoflanki)

– Warsztaty „Codzienne zajęcia Słowińców” (kopanie torfu, dłubanie butów dla koni, piłowanie drewna, kręcenie powrozów, pranie tarą i dzwonem, szycie sieci)

Sea Park w Sarbsku – w tym rekreacyjno-edukacyjnym parku czeka na dzieciaki mnóstwo atrakcji, m in.:

– Fokarium – to największe fokarium w Polsce, w którym spotkać można aż cztery gatunki fok: fokę szarą i fokę pospolitą zamieszkujące Morze Bałtyckie, kotika południowoamerykańskiego z rodziny uchatkowatych żyjącego wokół południowej części Ameryki Południowej oraz uchatkę kalifornijską zamieszkującą zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej. Chętni będą mogli obejrzeć wodny show w wykonaniu fok szarych i uchatek kalifornijskich

– Oceanarium Prehistoryczne 3D – w jego wnętrzach można poczuć się jak w środku oceanu. Z wykorzystaniem najnowszych technologii 3D i we współpracy z paleontologami udało się zrekonstruować najciekawsze prehistoryczne stworzenia wodne, które żyły w głębinach oceanu od ok. 300 milionów do 1,5 miliona la temu.

– Real Ocean – to współczesne oceanarium audiowizualne, którego wnętrze przypomina podwodny okręt. Spacerując jego krętymi korytarzami można się natknąć na zwierzęta takie jak humbak, delfin czy manta.

– Wrak na wspak – wizyta na wraku odwróconym do góry nogami stanowi doskonałą lekcję historii, pokazującą namiastkę codziennego życia marynarzy na okręcie. Jest również doskonałym sprawdzianem wytrzymałości, gdyż wizyta na tym niezwykłym okręcie, u każdego zwiedzającego wywołuje odmienne reakcje.

– Park Miniatur Latarni Morskich – wszystkie eksponaty odwzorowane są z niezwykłą dbałością o szczegóły. W czasie spaceru możemy przejść całe polskie wybrzeże i zobaczyć z bliska latarnie morskie od najwyższej w Świnoujściu (64,8 m), poprzez piękne zabytkowe w Kołobrzegu czy Darłowie, po najniższą (13,5 m) znajdującą się w Jastarni, a tym samym dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tych urzekających budowli.

– Kino emocji 5D – to właśnie tu widz znajdzie się w samym sercu wydarzeń i stanie się aktywnym uczestnikiem seansu filmowego.

Park linowy – odwiedzimy park linowy „Konik polny” i będziemy mogli spróbować swoich sił na wybranej trasie! Czeka nas prawdziwy egzamin charakteru.

Wycieczka do Ustki – wybierzemy się do jednego z najpopularniejszych miast nadmorskich. Posiada ono urokliwą starówkę z zabytkowymi kamieniczkami, kościołami i latarnią morską oraz słynną nadmorską promenadę, na której latem odbywa się wiele imprez i zabaw. Na pewno poszukamy ławeczki Ireny Kwiatkowskiej oraz Pomnika Syrenki. Obejrzymy również, uruchomioną w 2013 roku, obrotową kładkę, łączącą przeciwlegle brzegi Słupi, która jest jedyną tego typu konstrukcją w Europie.

Bunkry Blüchera – to położony niedaleko Ustki, na 12 metrowej wydmie, niemiecki kompleks bunkrów z lat 30 ubiegłego wieku. W towarzystwie przewodnika przejdziemy tę nadbrzeżną baterię zaporową oraz przeciwlotniczą i posłuchamy historii z nią związanych. Zwiedzimy także multimedialną, podziemną część baterii. W zależności od wieku weźmiemy także udział w dodatkowych zajęciach odbywających się na terenie bunkrów:

– Poszukiwanie skarbów – to atrakcja angażująca nawet najbardziej wymagające dzieci. Najmłodsi uczestnicy obozu dostaną do rąk wykrywacze metalu, tajne mapy i zaszyfrowane wiadomości, a następnie w towarzystwie animatora wyruszą na poszukiwanie zakopanych pod ziemią skarbów. Czy uda im się je odnaleźć?

– Gra terenowa – Ustka i okolice zamieniają się w planszę do gry. W określonych punktach tej planszy znajdują się miejsca, w których trzeba odnaleźć wskazówkę, uprzednio rozwiązując różnego rodzaju łamigłówki. Po drodze można nie tylko dowiedzieć się ciekawostek na temat Ustki, ale także odkryć jej mroczne tajemnice.

Warsztaty lalkarskie w teatrze „Tęcza” w Słupsku – Wiecie, co łączy dzieci i aktorów lalkarzy? Każdy z nich, kiedy weźmie do ręki lalkę, misia, łyżkę, karton, kawałek skarpety zaczyna odkrywać w nich cechy ludzkie… próbuje tchnąć w nie życie… i uczynić partnerem zabawy-spektaklu. Z tym, że lalkarz, aby animować musi mieć do tego specjalne przeszkolenie, a dzieci robią to w sposób naturalny! Podczas warsztatów aktorzy zdradzą dzieciom tajniki szkoły lalkarskiej oraz nauczą animować kukłą, pacynką czy muppetem. Uczestnicy będą mieli możliwość dotknąć i ożywić prawdziwą lalkę teatralną, a nawet zagrać nią mini spektakl.

Kaszubskie warsztaty regionalne – to będzie doskonała okazja, aby przybliżyć obozowiczom kulturę kaszubską: poznamy tradycyjne instrumenty kaszubskie, alfabet kaszubski, a także spróbujemy swoich sił w tradycyjnym tańcu kaszubskim.

2450 zł Wyjazd z Warszawy
CENA PROMOCYJNA
przy rezerwacji do 31.03.2022r.

Cena regularna: 2600 zł
Bon turystyczny
600 EUR Wyjazd z Wilna
CENA PROMOCYJNA
przy rezerwacji do 31.03.2022r.

Cena regularna: 640 EUR
Polecenie ma znaczenie! Za polecenie naszego obozu uczestnikowi, który jeszcze nigdy z nami nie wyjeżdżał, obniżamy cenę obozu o 50 zł.

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w 3-5-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym oraz telewizorem
 • Wyżywienie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja) + prowiant na drogę powrotną
 • Realizację programu
 • Transport autokarowy na miejsce wypoczynku i z powrotem
 • Transport i bilety wstępu na wszystkie przewidziane w programie wycieczki i płatne atrakcje
 • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, przewodników i ratowników wodnych
 • Ubezpieczenie NNW

Rowy to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Słynie przede wszystkim z czystej i szerokiej plaży. Piękno tej plaży Rowy zawdzięczają nie tylko naturalnemu ukształtowaniu, ale również ogromnej inwestycji ze środków Unii Europejskiej, polegającej na budowie sztucznej rafy. Rowy są zachodnią granicą Słowińskiego Parku Narodowego – światowego rezerwatu biosfery UNESCO. Chroni on systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów oraz unikalnych w Europie ruchomych wydm. Podziwiać je można na Wydmie Łąckiej bądź Czołpińskiej, gdzie można doświadczyć prawdziwie pustynnego krajobrazu, kontrastującego z błękitem Morza Bałtyckiego.

O OŚRODKU:

Ośrodek wypoczynkowy „Słowińska Perła” położony jest w sercu Rowów. Posiada bezpośrednie wyjście na piękną promenadę nadmorską, a położony jest dokładnie na wprost sztucznej rafy, czyli w miejscu, gdzie plaża jest najpiękniejsza, a woda najcieplejsza. W ośrodku panują takie warunki klimatyczne jak na plaży. Do dyspozycji kolonistów pozostają: świetlica, plac zabaw, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej oraz miejsce na ognisko. Teren ośrodka jest ogrodzony.

POKOJE:

Zakwaterowani będziemy w komfortowych pokojach 3-5-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i telewizorem.

WYŻYWIENIE:

Oferta obejmuje 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja), a także suchy prowiant na drogę powrotną.

  Wstępna rezerwacja

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Let's Do It Marta Kozłowska w celu realizacji niniejszej rezerwacji.