Złoty Trop – Stronie Śląskie 2024
3 stycznia 2024

ODYSEJA SUN CAMP - GRECJA 2024

TERMIN: 22.06-02.07.2024 (długi turnus - 11 dni)


Grecja jest krainą pełną słońca, uroku i spokoju. To kraj mitów o starożytnych bogach i herosach, miejsce narodzin demokracji, poezji, filozofii i igrzysk olimpijskich - kolebka naszej europejskiej cywilizacji. To miejsce, gdzie wyrażenie „Siga-siga”, czyli „powoli”, „spokojnie” to coś więcej niż wezwanie do porzucenia pośpiechu - to cała filozofia życiowa, na której zbudowana jest grecka mentalność. Po co się spieszyć? Życie należy smakować tu i teraz. Kawa? Chętnie. Spacer? Bardzo proszę. Wyprawa na drugi koniec miasta, żeby podziwiać zachód słońca? Oczywiście! Podczas naszych wspólnych wakacji zatopimy się w ten wyjątkowy grecki klimat i będziemy czerpać z dobrodziejstw tego kraju pełnymi garściami! Najważniejsze to cieszyć się tym, co mamy i znajdować czas na celebrację nawet najmniejszych przyjemności.

Odyseja Sun Camp

Korinos to urokliwa miejscowość na Riwierze Olimpijskiej, którą cechują szeroka piaszczysta plaża ze złotym piaskiem, wielokrotnie odznaczana European Blue Flag, tradycyjne greckie tawerny oraz gościnna atmosfera. Znakomite położenie hotelu Anais***, w którym będziemy zakwaterowani, gwarantuje z jednej strony widok na krystalicznie czyste morze Egejskie, z drugiej na mityczny masyw Góry Olimp. Dzięki codziennym kąpielom w ciepłym morzu czy basenie hotelowym, pieszym spacerom po okolicy oraz licznym zajęciom integracyjno-rekreacyjnym szybko wtopimy się w klimat tego wyjątkowego regionu. Z kolei przewidziane w programie wycieczki pozwolą nam lepiej poznać i zrozumieć dawną Grecję i jej bogatą spuściznę. Jeśli dobrze się wsłuchamy być może usłyszymy szepty greckich herosów, zmagania tytanów i odległe śpiewy syren...

Zero nudy gwarantowane!

Wszystkie nasze obozy są zgłaszane do kuratorium.

W PROGRAMIE:

Wycieczka do Meteorów (wiszące klasztory) – odwiedzimy jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Grecji, które stanowi połączenie cudu natury z geniuszem dawnych budowniczych, w wyniku czego w 1988 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Meteory to majestatyczne, sięgające nawet ponad 500 m n.p.m. masywy skalne, na których szczycie znajdują się wiekowe klasztory (monastyry) wyglądające jak zawieszone w chmurach. Historia Meteorów sięga XI wieku, kiedy mnisi przychodzili tu w poszukiwaniu wyciszenia. Od XIV wieku zaczęto w tym miejscu budować klasztory, które niezmiennie oszałamiają swoim położeniem i niezwykłą historią. Do dziś zachowało się 6 z 24 klasztorów, z których każdy ma swoje unikalne atrakcje i wnętrza. W klasztorach przechowywane są cenne przedmioty związane z grecką kulturą, takie jak obrazy, księgi i listy. Meteory co roku przyciągają aż 2 miliony turystów z całego świata, więc i nas nie może tam zabraknąć!

Odyseja Sun Camp

Wycieczka do Paleos Panteleimonas (kamienna wioska) – malowniczą, krętą drogą udamy się do miejscowości uznawanej za najpiękniejszą w całym Masywie Olimpu. Pod koniec XIV wieku założyli ją pasterze zajmujący się wypasem na zboczach gór zwierząt hodowlanych, owiec i kóz. Ze względu na niewygodne położenie i utrudniony dostęp, które zapewniały mieszkańcom ochronę przed złupieniem, wioska nigdy nie stała się większym ośrodkiem miejskim. Dzięki temu do czasów dzisiejszych zachowała się oryginalna zabudowa z tamtego okresu – kamienne domy tarasowo usytuowane na górskim zboczu, pomiędzy którymi wiją się wąskie brukowane uliczki. Cała wioska pachnie ziołami, a jej plac porastają 200-letnie platany. Szczególną porą dnia jest tu zachód słońca, kiedy miękkie światło otula zbocze góry i oświetla Zatokę Termajską, gwarantując niezapomniane widoki. Będziemy mieli okazję tego doświadczyć!

Wycieczka na tradycyjny targ grecki – wybierzemy się na lokalny, grecki targ, który odbywa się tylko jeden raz w tygodniu, w czwartki. Będziemy mieli okazję poczuć niepowtarzalną i autentyczną atmosferę, a także skosztować i nabyć lokalne, świeże produkty, dojrzewające w greckim słońcu. Najczęściej lokalni dostawcy sprzedają tu sezonowo uprawiane warzywa i owoce, ale można w tym miejscu znaleźć także oliwki, sery, zioła, raki czy miody. Wtopienie się w lokalną ludność między kramami i popróbowanie miejscowych pyszności na pewno będzie stanowiło niezapomniane przeżycie.

FAKULTATYWNIE:

Całodniowy rejs na wyspę Skiathos z Kapitanem Kostasem – tej wyspy w archipelagu Sporad, odkąd zagrała w filmie „Mamma Mia”, raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Ze względu na swoje bogactwo przyrodnicze często porównywana jest do Karaibów. Podczas wycieczki przespacerujemy się ocienionymi uliczkami miasteczka zabudowanego szeregiem białych domków charakteryzujących się czerwonymi dachami i niebieskimi okiennicami oraz zażyjemy kąpieli morskiej przy znanej z pocztówek plaży Koukounaries. Miejsce to słynie ze złotego piasku, który pięknie skrzy się od zawartych w nim drobinek miki i otaczających lasów piniowych upajających okolicę swoim zapachem. Podczas rejsu będziemy mieli okazję wziąć udział w szeregu zabaw integracyjnych oraz nauczyć się najpopularniejszych tańców greckich – zorby i sirtaki. Ta wyprawa to sedno „greckości” w rytmie dobrej muzyki, która na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Odyseja Sun Camp

CHILL OUT ZONE:

Królestwo Posejdona – codziennie będziemy zażywali słonecznych kąpieli na plaży i w morzu. Relaksując się na złotym piasku Korinos Beach, nie tylko odprężymy zmęczone rokiem szkolnym głowy, ale także muśniemy skórę piękną, południową opalenizną.

Syreni śpiew – zaprezentujemy swoje talenty muzyczne oraz umiejętność dobrej zabawy, biorąc udział w karaoke na piaszczystej plaży. Te występy będą długo wspominane przez greckich bogów!

Nić Ariadny – weźmiemy udział w miejskiej grze terenowej, podczas której będziemy musieli znaleźć rozwiązanie licznych zagadek i odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego nas miejsca. Bez pomocy lokalnych mieszkańców raczej się nie obejdzie.

Mity greckie na wesoło – stworzymy własną kolekcję mody inspirowaną mitologią grecką, którą z dumą zaprezentujemy na wybiegu. O bogowie, będziecie zachwyceni!

Róg obfitości – spędzimy wspólnie czas, grając w ulubione planszówki i gry karciane, takie jak Kalambury, Dixit, Tajniacy, Podaj dalej, Mafia, Czarne historie i inne. Jest z czego wybierać!

Olimpijski spokój – weźmiemy udział w zajęciach relaksacyjnych na plaży i poznamy różne techniki oddechowe, które pomogą nam panować nad emocjami i zachować spokój w trudnych sytuacjach.

Koło fortuny – pytania mogą być łatwe albo trudne, oczywiste albo podchwytliwe, kto wie, co szykuje los. Ci, którym nie zabraknie odwagi, zmierzą się w pojedynku na wiedzę o Grecji… i nie tylko.

Antyczne igrzyska sportowe – weźmiemy udział w zawodach sportowych i zawalczymy o oliwny wieniec, próbując swoich sił w takich konkurencjach jak pojedynek rydwanów, bieg hoplitów czy rozgrywki herosów w siatkówkę plażową.

Dziesiąta muza – przeniesiemy się do wirtualnego świata pełnego emocji oraz nieoczekiwanych zdarzeń (Richie’s Plank Experience, Gorilla Tag, Beat Saber i inne). Tu wszystko jest możliwe, a wyskok adrenaliny gwarantowany – wystarczy się odważyć.

I dodatkowo:

Stajnia Augiasza – utrzymanie czystości w pokojach podczas kolonii to wyzwanie należące do kategorii tych najtrudniejszych. Najwytrwalsi w boju zawalczą o tytuł pogromcy brudu i grecką nagrodę-niespodziankę.

O HOTELU:

Hotel Anais*** to wysoko oceniany, komfortowy i nowoczesny obiekt, w którym pokoje urządzone zostały w kolorach ziemi. Klimatyzowane pokoje wychodzą na balkon z widokiem na Morze Egejskie lub ogród o powierzchni 2 500 m². Każdy pokój wyposażony jest w lodówkę, telewizję kablową i Wi-Fi. Hotel położony jest zaledwie 40 metrów od długiej piaszczystej plaży Korinos, a swoim gościom oferuje także dostęp do basenu zewnętrznego. Na terenie hotelu znajduje się restauracja i kawiarnia. Standard hotelu Anais jest znacząco wyższy od innych obiektów tego rodzaju na Riwierze Olimpijskiej oferowanych grupom młodzieży.

POKOJE:

Zakwaterowani będziemy w 3-4-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją. Pokoje wyposażone są w pojedyncze lub podwójne łóżka. W przypadku podwójnych łóżek czy rozkładanych sof każdy z uczestników obozu otrzymuje oddzielny komplet pościeli.

WYŻYWIENIE:

Oferta obejmuje 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolację w formie bufetu + wodę), a także suchy prowiant na drogę powrotną.

ADRES:

Hotel Anais
Beach Road
Korinos 600 62, Grecja

Wyjazd z Warszawy
3999 PLN
3849 zł
CENA PROMOCYJNA przy rezerwacji do 31.03.2024 r.
Wyjazd z Wilna
999 EUR
969 EUR
CENA PROMOCYJNA przy rezerwacji do 31.03.2024 r.
Polecenie ma znaczenie! Za polecenie naszego obozu uczestnikowi, który jeszcze nigdy z nami nie wyjeżdżał, obniżamy cenę obozu o 100 zł.

  * Najniższa cena w czasie ostatnich 30 dni przed promocją wynosiła 3699 zł dla wyjazdu z Warszawy oraz 939 EUR dla wyjazdu z Wilna
** Promocje łączą się

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w 3-4-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem i lodówką
 • Klimatyzację w pokojach hotelowych
 • Korzystanie z Wi-Fi w pokojach hotelowych
 • Wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja) + wodę do posiłków + prowiant na drogę powrotną
 • Realizację programu (w tym wszystkie opisane w programie wycieczki i bilety wstępu)
 • Transport autokarem na miejsce wypoczynku i z powrotem (trasa: Polska, Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia, Grecja)
 • Transport autokarem na opisane w programie wycieczki
 • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej – wychowawców i kierownika
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł)

CENA NIE ZAWIERA:

 • Fakultatywnej wycieczki – rejsu statkiem na Skiathos (około 60 EUR)
 • Taksy klimatycznej (około 8 EUR)
 • Ewentualnych posiłków tranzytowych

DODATKOWE INFORMACJE:

 • Konieczny paszport lub dowód osobisty
 • Obowiązkowa kaucja na poczet ewentualnych szkód w hotelu/autokarze – 30 EUR (zwracana w dniu powrotu)
 • Ograniczona liczba uczestników do około 40 osób

  Wstępna rezerwacja

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Let's Do It Marta Kozłowska w celu realizacji niniejszej rezerwacji.